RÁMOVANIE OBRAZOV

RÁMOVANIE OBRAZOV

Druhým najvýznamnejším prvkom obrazu je jeho rám. Dizajnérskych možností a technických prevedení je pri vytváraní obrazu množstvo. Pre Vaše obrazy máme nachystanú širokú ponuku drevených rámov v rôznych veľkostiach, farbách a povrchových úpravách. Pri výbere drevených líšt tiež dbáme okrem dlhej životnosti aj na ekologický pôvod dreva a preto Vám ponúkame aj rámy s SFC a PEFC certifikátmi.

Máme bohaté skúsenosti s rámovaním malieb, kresieb, sklenených obrazov, grafík alebo rytín. Najčastejším a najobľúbenejším obrazom však býva maľba na plátne. Preto si predstavíme základné možnosti pri jej rámovaní.

Pokiaľ máte obraz len na zrolovanom plátne musíme ho pred rámovaním natiahnuť na pevný podklad. Plátno sa naťahuje dvomi spôsobmi:

1. na pevný drevený rám (tzv. Blindrám)

Plátno sa natiahne na pevný rám a zo zadnej časti sa upevní kovovými spinkami. Treba dbať na správne natiahnutie aby plátno nebolo voľné. Pri naťahovaní si môžete vybrať z 2 variantov. Prvým je, že farba bude aj na bokoch (čiže časť obrazu). V druhom prípade (pokiaľ sú biele okraje plátna dostatočne veľké) je možné nechať okraje biele. Pri rámovaní plátna na blindráme treba pamätať na výber správnej lišty, ktorá má dostatočne hlboký falc (výrez v lište, do ktorej sa zakladá obraz, či zrkadlo), aby bol obraz pekne schovaný v ráme a nevyčnieval z jeho zadnej strany.

2. na MDF dosku nalepením

Tento spôsob sa používa v prípade, že ste si vybrali menší profil rámu, ktorý nemá dostatočne hlboký falc. Alebo ak je plátno staršie, rôzne poškodené, či sa jedná o iný typ látky, ktorá by sa pri naťahovaní mohla roztrhnúť. Znehodnotenia plátna sa nemusíte pri lepení báť, nijako sa to neodrazí na vzhľade obrazu. Pri použití tejto techniky sa dá zakomponovať aj pasparta, ktorá často vynikajúco doplní výsledný umelecký dojem.

Tip dizajnéra!

K moderným maľbám a fotomaľbám sa vynikajúco hodí aj tzv. kazetový rám. Táto lišta má tvar písmena L a obraz sa do tohoto rámu osadí zvrchu. Docielime tak, že rám nezakrýva ani kúsok obrazu a výsledný vzhľad pôsobí veľmi dizajnovo.

Výber skla

Nemenej dôležitý je aj správny výber skla na obraz, aby sme ho ochránili pred vonkajšími vplyvmi.

Obyčajné sklo: chráni obraz pred prachom a rôznymi mechanickými poškodeniami.
Antireflexné sklo: chráni obraz pred UV žiarením a zabraňuje tak vyblednutiu farieb. Povrch skla nie je taký hladký ako pri obyčajnom skle, vďaka čomu neodráža a obraz tak vidíte krásne pri rôznych uhloch aj svetle.
Plexisklo: chráni obraz rovnako dobre ako antireflexné sklo, navyše je však nerozbitné a tak sa vynikajúco hodí aj do prostredia s vysokými požiadavkami na bezpečnosť alebo do detských izieb.
Muzeálne sklo: má ešte vyššie ochranné vlastnosti ako antireflexné a jasnosť farieb je zachovaná na 97 %. Preto sa používa v múzeách na vzácne umelecké diela a dokonca aj na olejomaľby.

Sklenárstvo ORO GLASS

Sklenárstvo ORO GLASS Vám ponúka kompletnú dodávku a montáž širokého sortimentu výrobkov zo skla pre domácnosti, kancelárske a obchodné priestory. Sledujeme najnovšie trendy za Vás a naši dizajnéri sú Vám k dispozícii od spracovania návrhu až po konečnú realizáciu.

Aktuálne zľavy a novinky

Otváracie hodiny

Po-Pia: 8:00 - 16:00
So: 8:00 - 12:00 na objednávku
Ne - Zatvorené

SHOWROOM
Obrancov mieru 1773
Dolný Kubín 026 01

ESHOP - dizajnové zrkadlá
dizajnové zrkadlá
Táto stránka používa cookies, aby sa čo najlepšie prispôsobila vašim potrebám. Návštevou tejto stránky súhlasite s používaním cookies.
Ok